Trwa zbiórka ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Ofiary na ten cel składamy do skarbony stojącej na końcu kościoła. Dziś kolejna zbiórka inwestycyjna.
Dzisiejszą niedzielą, która łączy zapowiedź królewskiego triumfu Chrystusa i Jego męki, rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa. Są to dni bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. poprzedził obrzęd poświęcenia palm. Dziś kończymy nasze rekolekcje parafialne. Dziękujemy ojcu Pawłowi z Iławy, ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za nauki rekolekcyjne. Taca dzisiejsza, jako nasze podziękowanie, przeznaczona jest na potrzeby księdza rekolekcjonisty. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o 7:00.
Jutro sprzątanie kościoła od godziny 17:00. Mszy świętej nie będzie. Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w posprzątaniu i udekorowaniu kościoła na dni Triduum Paschalnego i Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
We wt. msza św. o 17:00.
W środę o 17:00 msza święta, a po mszy nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie, zapraszam ministrantów i osoby chętne do pomocy w poprowadzeniu wydarzeń Triduum Paschalnego. Potrzebujemy osoby do oprawy liturgicznej (m.in. do czytań, do niesienia krzyża, do rozpalenia ogniska itd.)
Porządek obchodów Triduum Paschalnego jest następujący:
W Wielki Czwartek, w dzień ustanowienia przez Chrystusa Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa i dzień naszej wdzięczności za te sakramenty, od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą w intencji powołań oraz za rodziny i małżeństwa przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu i nabożeństwem Gorzkich Żali. O godz. 17:00, Mszą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczniemy Triduum Paschalne. Na zakończenie mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”, na znak uwięzienia Pana Jezusa. Po obrzędach okazja do spowiedzi i osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja trwać będzie do godziny 21:00.
W Wielki Piątek wspominamy śmierć Pana Jezusa. Jest to dzień wdzięczności Chrystusowi za Jego mękę i śmierć na krzyżu dla naszego zbawienia. Wdzięczność wyrażamy m. in. poprzez zachowanie w tym dniu postu ścisłego. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi oraz adoracja Najświętszego Sakramentu przy „ciemnicy” z modlitwą I dnia nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. O 16:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 17:00 będziemy sprawować Liturgię Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża. Na zakończenie Liturgii, na znak złożenia Pana Jezusa w grobie, przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21:00. Do rozpoczęcia obchodów Wielkiej Soboty przyklękamy przy krzyżu na znak naszej wdzięczności za mękę i śmierć Pana Jezusa.
W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o 10:00, 12:00 i 16:00 w kościele, a o 11:00, przy krzyżu w Jałowcu.Po pierwszym poświęceniu pokarmów (ok 10:15), rozpoczniemy czuwanie przy grobie Pańskim. Zapraszam do nawiedzania w ciągu dnia naszej świątyni, by adorować Zbawiciela, ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Od 16:15, czyli po ostatnim poświęceniu pokarmów, zapraszam młodzież, m.in. tę przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, oraz dzieci, m.in. te przygotowujące się do I Komunii Świętej, na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. O 19:30 modlitwa II dnia Nowenny do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 20:00– Wigilia Paschalna w Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego – czuwanie na cześć Pana – liturgia światła i wody, rozważanie Słowa Bożego o dziejach naszego zbawienia. W tym dniu odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, na które przynosimy świece. Przeżywając Eucharystię z Niedzieli Zmartwychwstania ogłosimy, już tej nocy, całemu światu, że On żyje, że zmartwychwstał. Po liturgii okazja do spowiedzi, a adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego do godz. 22:30.
Zachęcam do postu aż do zakończenia liturgii Wigilii Paschalnej, a nawet do śniadania wielkanocnego.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego od 05:00 – adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego. O godzinie 6:00procesja eucharystyczna wokół kościoła i msza święta rezurekcyjna – uroczyste ogłoszenie Chrystusowego zmartwychwstania i wezwanie całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego Pana. Następne Msze święte w Wielkanoc o 9:00 i 11:00. Po mszy św. o 9:00 modlitwa III dnia Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego za 10 zł. Zapraszam do lektury.
Proszę o podarowanie 1,5 % podatku na rzecz księdza Andrzeja.
Używamy plików cookies
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług
i zgodnie z
Polityką Prywatności i plików Cookies
.
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.✕