Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Towarzyszy mu hasło: Jan Paweł II – Prorok Nadziei. Dziękujemy Darczyńcom za złożone, na II tacę, ofiary pieniężne na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami mniej zamożną, ale utalentowaną młodzież i dzieci. Dziś, w II niedzielę miesiąca, przypada też zbiórka na cele inwestycyjne. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.
Na zakończenie mszy św., przed błogosławieństwem, odmówimy wspólnie dziesiątkę różańca.
Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele, a także do osobistego odmawiania różańca.
Jutro i we wtorek mszy św. nie będzie.
We wtorek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy światła Ducha Świętego i cierpliwości w trudnym procesie kształcenia i wychowania dzieci oraz młodzieży. Pamiętajmy, w naszych wdzięcznych modlitwach, o nauczycielach tych żyjących, jak i o zmarłych.
W środę 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą, ale także współczuciem i bliskością otaczamy tego dnia rodziców, którzy przeżywają ból i traumę po utracie swoich dzieci. Myślimy o dzieciach utraconych przedwcześnie, w łonie matki, jak również po urodzeniu. W tej intencji, o 17:00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo różańcowe. Po nim msza św.
W czw. od 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, o 16:30 różaniec i nabożeństwo ku czci Św. Rodziny w intencji małżeństw i rodzin. Po nabożeństwie msza św.
W pt. o 17:00 różaniec, a po nim msza św. zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia.
W najbliższą sobotę historyczne wydarzenie dla naszej diecezji. Nowy Biskup Elbląski – ks. bp Wojciech Skibicki odbędzie uroczysty ingres do katedry św. Mikołaja w Elblągu. Msza święta rozpocznie się o godz. 12.00. Zachęcamy do czynnego udziału w tym wydarzeniu. Dla tych, którzy są zmuszeni pozostać w domu, przygotowany został specjalny link do transmisji. Znajdziemy go na stronie internetowej oraz na Facebooku diecezji.
W tym dniu w naszym kościele msza św. o 17:00. Po mszy św. nabożeństwo różańcowe w intencji nowego biskupa oraz w intencji pracowników służby zdrowia, w związku ze wspomnieniem św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem pracowników ochrony zdrowia. Życzymy im, już dziś, błogosławieństwa Bożego i sił w codziennej pracy.
W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misji. II taca przeznaczona na potrzeby misji.
Jest nowy Gość Niedzielny za 10 zł. i Gość Extra za 14 zł. Zapraszam do lektury.
Używamy plików cookies
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług
i zgodnie z
Polityką Prywatności i plików Cookies
.
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.✕