XXX Niedziela zwykła.

25 października 2025

  1. Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary pieniężne na II tacę na potrzeby misji w kwocie 900,00 zł. Za przeprowadzenie zbiórki i za wszystkie ofiary Bóg zapłać.
  2. W minioną niedzielę odbyło się liczenie wiernych. We mszy świętej uczestniczyło 196 osób, t.j. zaledwie ok. 10 % parafian, a 100 osób przyjęło Komunię św.
  3. Dzisiejsza II taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. Na zakończenie mszy św., przed błogosławieństwem, odmówimy wspólnie dziesiątkę różańca.
  5. To już ostatnie dni miesiąca Różańca Świętego. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele, a także do osobistego odmawiania różańca.
  6. Jutro i we wtorek mszy św. nie będzie.
  7. W środę o 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo różańcowe. Po nim msza św.
  8. W czw. od 16:00 ostatnia co tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, o 16:30 różaniec i nabożeństwo ku czci Św. Rodziny w intencji małżeństw i rodzin. Po nabożeństwie msza św.
  9. Od listopada do marca włącznie adoracja Najświętszego Sakramentu tylko w I czw. miesiąca.
  10. W pt. o 17:00 ostanie nabożeństwo różańcowe, a po nim msza św. zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia.
  11. W sobotę, 01.11., przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu o 7:00 I msza św., o 8:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo-sobotnie z różańcem w intencji zmarłych oraz okazją do spowiedzi, o 9:00 II msza św. i ,wyjątkowo, o 12:00 III msza św. Po tej mszy odbędzie się procesja na cmentarz z modlitwą za naszych zmarłych. Zwyczajem lat ubiegłych od godz. 8:00, do zakończenia uroczystości, przy wejściu na cmentarz, prowadzona będzie przez radnych naszej parafii zbiórka na oświetlenie cmentarza i dalsze parafialne inwestycje.
  12. W przyszłą niedzielę, 02.11., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Od tej niedzieli do niedzieli 29 III włącznie, nie będzie mszy św. o 7:00, tak więc msze tylko o 9:00 i 11:00.
  13. W kolejnych dniach listopada, w miesiącu pamięci o naszych zmarłych, będziemy się modlić wypominkami. Kartki na wypominki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Wypisane kartki z dołączoną ofiarą, proszę składać do przygotowanej skrzynki.
  14. Jest nowy Gość Niedzielny za 10 zł. Zapraszam do lektury.
  15. Remont parteru plebanii dobiega końca. Osoby, które mogą pomóc w posprzątaniu w tym tygodniu tej części plebanii, proszę o kontakt po mszy św.


Proszę o przestrzeganie zasad sortowania śmieci. Odpady zielone – BIO, takie jak: trawa, igliwie, liście, kwiaty i ziemia proszę wyrzucać na kompostownik za pojemnikami. Oddzielnie składamy, szkło i plastyk do worków umieszczonych w opisanych pojemnikach.
Na wielu grobach pojawiła się informacja o ich likwidacji. Aby uniknąć likwidacji grobu proszę o uregulowanie należności za dzierżawę grobów. Proszę także o kontakt z zarządcą cmentarza, w celu wyjaśnienia zaistniałych nieścisłości, co do dzierżawy istniejących grobów osób zmarłych oraz rezerwacji miejsc dla osób jeszcze żyjących. Proszę także o uregulowanie opłat należnych za postawienie pomników.

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.

Johann Wolfgang Goethe

 


Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
80 0.057762861251831