- Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary pieniężne na II tacę na potrzeby misji w kwocie 900,00 zł. Za przeprowadzenie zbiórki i za wszystkie ofiary Bóg zapłać.
- W minioną niedzielę odbyło się liczenie wiernych. We mszy świętej uczestniczyło 196 osób, t.j. zaledwie ok. 10 % parafian, a 100 osób przyjęło Komunię św.
- Dzisiejsza II taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
- Na zakończenie mszy św., przed błogosławieństwem, odmówimy wspólnie dziesiątkę różańca.
- To już ostatnie dni miesiąca Różańca Świętego. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele, a także do osobistego odmawiania różańca.
- Jutro i we wtorek mszy św. nie będzie.
- W środę o 17:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo różańcowe. Po nim msza św.
- W czw. od 16:00 ostatnia co tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, o 16:30 różaniec i nabożeństwo ku czci Św. Rodziny w intencji małżeństw i rodzin. Po nabożeństwie msza św.
- Od listopada do marca włącznie adoracja Najświętszego Sakramentu tylko w I czw. miesiąca.
- W pt. o 17:00 ostanie nabożeństwo różańcowe, a po nim msza św. zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia.
- W sobotę, 01.11., przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu o 7:00 I msza św., o 8:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo-sobotnie z różańcem w intencji zmarłych oraz okazją do spowiedzi, o 9:00 II msza św. i ,wyjątkowo, o 12:00 III msza św. Po tej mszy odbędzie się procesja na cmentarz z modlitwą za naszych zmarłych. Zwyczajem lat ubiegłych od godz. 8:00, do zakończenia uroczystości, przy wejściu na cmentarz, prowadzona będzie przez radnych naszej parafii zbiórka na oświetlenie cmentarza i dalsze parafialne inwestycje.
- W przyszłą niedzielę, 02.11., Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Od tej niedzieli do niedzieli 29 III włącznie, nie będzie mszy św. o 7:00, tak więc msze tylko o 9:00 i 11:00.
- W kolejnych dniach listopada, w miesiącu pamięci o naszych zmarłych, będziemy się modlić wypominkami. Kartki na wypominki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Wypisane kartki z dołączoną ofiarą, proszę składać do przygotowanej skrzynki.
- Jest nowy Gość Niedzielny za 10 zł. Zapraszam do lektury.
- Remont parteru plebanii dobiega końca. Osoby, które mogą pomóc w posprzątaniu w tym tygodniu tej części plebanii, proszę o kontakt po mszy św.
Proszę o przestrzeganie zasad sortowania śmieci. Odpady zielone – BIO, takie jak: trawa, igliwie, liście, kwiaty i ziemia proszę wyrzucać na kompostownik za pojemnikami. Oddzielnie składamy, szkło i plastyk do worków umieszczonych w opisanych pojemnikach.
Na wielu grobach pojawiła się informacja o ich likwidacji. Aby uniknąć likwidacji grobu proszę o uregulowanie należności za dzierżawę grobów. Proszę także o kontakt z zarządcą cmentarza, w celu wyjaśnienia zaistniałych nieścisłości, co do dzierżawy istniejących grobów osób zmarłych oraz rezerwacji miejsc dla osób jeszcze żyjących. Proszę także o uregulowanie opłat należnych za postawienie pomników.