IV Niedziela Adwentu. (Dzień wizytacji kanonicznej)

21 grudnia 2025

  1. Dziękuję ofiarodawcom za złożone w minioną niedzielę ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 4.740,00 złotych. Dziękuję Radnym Parafii za przeprowadzenie zbiórki.
  2. Dziś dzień wizytacji kanonicznej parafii, którą prowadzi biskup Jacek Jezierski. Dziękujemy za Jego przybycie oraz za dar modlitwy w naszej intencji.
  3. Dziś przed kościołem prowadzona jest kwesta na rzecz stowarzyszenia „Dar Serca” na pomoc obłożnie chorym i ich rodzinom.
  4. W pn. i wt. mszy św. nie będzie.
  5. W śr., w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, o 07:00 ostatnia msza św. roratnia zakończona nowenną do MBNP. Zachęcam wszystkich do religijnego przeżycia Wigilii w domach i rodzinach: łamiemy się opłatkiem, modlimy, czytamy Ewangelię, śpiewamy kolędy. Po kolacji wigilijnej, o północy, zapraszam na mszę św. pasterską, którą rozpoczniemy obchody Bożego Narodzenia. Ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
  6. W czw. w Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. o 9:00 i 11:00.
  7. W pt., w II dzień Bożego Narodzenia, przypada Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o 9:00 i 11:00. Taca przeznaczona jest na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej.
  8. W sb. przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o 17:00. Na zakończenie mszy św. błogosławieństwo wina.
  9. Przyszła Niedziela, to Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, czyli dzień naszego odpustu parafialnego. Msze św. o 9:00 i 11:00.
  10. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki na wigilijny stół za dobrowolną ofiarę oraz ostatnie już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 15 zł.
  11. Jest nowy „Gość Niedzielny” – numer podwójny - za 15 zł., „Gość Ekstra” i „Gość Historia” za 14 zł., oraz Misyjne Drogi z wkładką dla najmłodszych. W przedsionku kościoła za darmo wyłożone zostały archiwalne numery czasopism religijnych. Zachęcam do lektury. Jest jeszcze kalendarz na Nowy Rok za dobrowolną ofiarę na utrzymanie naszego seminarium.
  12. Dziękuję wszystkim za pomoc w posprzątaniu plebanii oraz za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzień wizytacji kanonicznej i na nadchodzące święta. Zapraszam jeszcze chętnych we wtorek na godz. 16:00 na ostatnią kosmetykę kościoła.

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.

Johann Wolfgang Goethe

 


Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
80 0.048040151596069