IV Niedziela Adwentu. (Dzień wizytacji kanonicznej)
21 grudnia 2025
Dziękuję ofiarodawcom za złożone w minioną niedzielę ofiary na cele inwestycyjne w kwocie 4.740,00 złotych. Dziękuję Radnym Parafii za przeprowadzenie zbiórki.
Dziś dzień wizytacji kanonicznej parafii, którą prowadzi biskup Jacek Jezierski. Dziękujemy za Jego przybycie oraz za dar modlitwy w naszej intencji.
Dziś przed kościołem prowadzona jest kwesta na rzecz stowarzyszenia „Dar Serca” na pomoc obłożnie chorym i ich rodzinom.
W pn. i wt. mszy św. nie będzie.
W śr., w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, o 07:00 ostatnia msza św. roratnia zakończona nowenną do MBNP. Zachęcam wszystkich do religijnego przeżycia Wigilii w domach i rodzinach: łamiemy się opłatkiem, modlimy, czytamy Ewangelię, śpiewamy kolędy. Po kolacji wigilijnej, o północy, zapraszam na mszę św. pasterską, którą rozpoczniemy obchody Bożego Narodzenia. Ofiary zebrane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
W czw. w Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. o 9:00 i 11:00.
W pt., w II dzień Bożego Narodzenia, przypada Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o 9:00 i 11:00. Taca przeznaczona jest na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej.
W sb. przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o 17:00. Na zakończenie mszy św. błogosławieństwo wina.
Przyszła Niedziela, to Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, czyli dzień naszego odpustu parafialnego. Msze św. o 9:00 i 11:00.
W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki na wigilijny stół za dobrowolną ofiarę oraz ostatnie już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom za 15 zł.
Jest nowy „Gość Niedzielny” – numer podwójny - za 15 zł., „Gość Ekstra” i „Gość Historia” za 14 zł., oraz Misyjne Drogi z wkładką dla najmłodszych. W przedsionku kościoła za darmo wyłożone zostały archiwalne numery czasopism religijnych. Zachęcam do lektury. Jest jeszcze kalendarz na Nowy Rok za dobrowolną ofiarę na utrzymanie naszego seminarium.
Dziękuję wszystkim za pomoc w posprzątaniu plebanii oraz za posprzątanie i udekorowanie kościoła na dzień wizytacji kanonicznej i na nadchodzące święta. Zapraszam jeszcze chętnych we wtorek na godz. 16:00 na ostatnią kosmetykę kościoła.
Używamy plików cookies
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług
i zgodnie z
Polityką Prywatności i plików Cookies
.
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.✕