Trwa zbiórka ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Ofiary na ten cel składamy do skarbon przy drzwiach kościoła.
Dzisiejszą niedzielą, która łączy zapowiedź królewskiego triumfu Chrystusa i Jego męki, rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa. Są to dni bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. poprzedził obrzęd poświęcenia palm. Nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy św. o 11:00.
Jutro mszy świętej nie będzie.
Zapraszam zatem jutro wszystkich chętnych, od godziny 17:30, do pomocy w posprzątaniu i udekorowaniu kościoła na dni Triduum Paschalnego i Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
We wt. msze św. o 17:00 i 18:00.
W środę o 17:00 msza święta, a po mszy nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i litania do św. Józefa. Po nabożeństwie, zapraszam ministrantów i osoby chętne do pomocy w poprowadzeniu wydarzeń Triduum Paschalnego. Potrzebujemy osoby do oprawy liturgicznej (m.in. do czytań, do niesienia krzyża, do rozpalenia ogniska itd.)
Porządek obchodów Triduum Paschalnego jest następujący:
W Wielki Czwartek, a jest to I czwartek miesiąca, w dzień ustanowienia przez Chrystusa Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa i dzień naszej wdzięczności za te sakramenty, od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą w intencji powołań oraz za rodziny i małżeństwa przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu i nabożeństwem Gorzkich Żali.
O godz. 17:00, Mszą Wieczerzy Pańskiej, rozpoczniemy Triduum Paschalne. Na zakończenie mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”, na znak uwięzienia Pana Jezusa. Po obrzędach okazja do spowiedzi i osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja trwać będzie do godziny 21:00.
W Wielki Piątek, a jest to I pt. miesiąca, wspominamy śmierć Pana Jezusa. Jest to dzień wdzięczności Chrystusowi za Jego mękę i śmierć na krzyżu dla naszego zbawienia. Wdzięczność wyrażamy m. in. poprzez zachowanie w tym dniu postu ścisłego. Od godziny 9:00 odwiedziny chorych. Od godz. 16:00 okazja do spowiedzi oraz adoracja Najświętszego Sakramentu przy „ciemnicy” z modlitwą I dnia nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. O 16:30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
O godz. 17:00 będziemy sprawować Liturgię Wielkiego Piątku z Adoracją Krzyża. Na zakończenie liturgii, na znak złożenia Pana Jezusa w grobie, przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21:00. Do rozpoczęcia obchodów Wielkiej Soboty przyklękamy przy krzyżu na znak naszej wdzięczności za mękę i śmierć Pana Jezusa.
W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o 10:00, 12:00 i 16:00 w kościele, a o 11:00, przy krzyżu w Jałowcu. Po pierwszym poświęceniu pokarmów (ok 10:15), rozpoczniemy czuwanie przy grobie Pańskim. Zapraszam wszystkich do nawiedzania w ciągu dnia naszej świątyni, by adorować Zbawiciela, ukrytego w Najświętszym Sakramencie. O 19:30 modlitwa II dnia Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
O godzinie 20:00 – Wigilia Paschalna w Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego – czuwanie na cześć Pana – liturgia światła i wody, rozważanie Słowa Bożego o dziejach naszego zbawienia. W tym dniu odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, na które przynosimy świece. Przeżywając Eucharystię z Niedzieli Zmartwychwstania ogłosimy, już tej nocy, całemu światu, że On żyje, że zmartwychwstał. Po liturgii okazja do spowiedzi, a adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego do godz. 22:30.
Zachęcam do postu aż do zakończenia liturgii Wigilii Paschalnej, a nawet do śniadania wielkanocnego.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego od 05:00 – adoracja Chrystusa Zmartwychwstałego. O godzinie 6:00 procesja eucharystyczna wokół kościoła i msza święta rezurekcyjna – uroczyste ogłoszenie Chrystusowego zmartwychwstania i wezwanie całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego Pana. Następne msze święte w Wielkanoc o 9:00 i 11:00. Po mszy św. o 9:00 modlitwa III dnia Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
W II dzień Świąt, w Poniedziałek Wielkanocny, msze święte o 7:00, 9:00 i 11:00. Od tego dnia, w niedziele i święta nakazane, powraca msza święta o 7:00 rano.
Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Gość Historia”, i „Gość Ekstra”. Zachęcam do lektury. Są jeszcze kalendarze na Nowy Rok.
Używamy plików cookies
Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług
i zgodnie z
Polityką Prywatności i plików Cookies
.
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.✕