X Niedziela zwykła.

7 czerwca 2026

  1. Dziękuję za wtorkową pomoc w posprzątaniu i umeblowaniu pomieszczeń audytorium.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję także: - za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, - za poprowadzenie procesji, - za ofiarowanie płatków kwiatów i ich sypanie, - za niesienie chorągwi, feretronów, różańca i poduszek, - za złożone ofiary do skarbony na zakup kwiatów do przystrojenia ołtarzy, - za oprawę muzyczną i liturgiczną, - za zabezpieczenie przemarszu procesji. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i sprawny przebieg tej uroczystości.
  3. Dziś po mszy św. o 7:00 nabożeństwo ku czci NSPJ i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  4. Jutro mszy św. nie będzie.
  5. We wtorek o 17:00 msza św. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem czerwcowym i procesja eucharystyczna wokół naszego Kościoła.
  6. W środę o godz. 17:00 msza św. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do NSPJ oraz nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i litanią do św. Józefa zakończona procesją eucharystyczną wokół naszego Kościoła.
  7. W czwartek, w ostatni dzień oktawy Bożego Ciała, od godziny 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi i nabożeństwem do NSPJ i ku czci św. Rodziny. Na zakończenie adoracji procesja eucharystyczna wokół naszego Kościoła. Po procesji msza św. o 17:00.
  8. W piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 17:00 msza św. Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem czerwcowym i koronką do Miłosierdzia Bożego. Uroczystość znosi obowiązek piątkowego postu.
  9. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, o 17:00 msza św. zakończona nabożeństwem do Matki Bożej i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  10. W przyszłą, II niedzielę miesiąca, przypada zbiórka na cele inwestycyjne parafii. Proszę Radnych parafii o jej przeprowadzenie. W tym dniu, po mszy św. o 9:00, nabożeństwo ku czci NSPJ. W parafii Benowo, o godz. 12:00 odpust ku czci NSPJ.
  11. Serdecznie zapraszamy młodych mężczyzn uczęszczających do szkoły ponadpodstawowej lub starszych do udziału w rekolekcjach powołaniowych pod hasłem „Czy miłujesz mnie?” (J 21, 15b), które poprowadzi ks. Amadeusz Babiel.
    Rekolekcje rozpoczną się w piątek, 26 czerwca (zjazd do godziny 17:00) a zakończą we wtorek, 30 czerwca (wyjazd po godzinie 14:00). Miejscem rekolekcji będzie Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej (Elbląg, ul. Bożego Ciała 10). Koszt rekolekcji wynosi 150 zł. Rzeczy, które warto zabrać, to: Pismo Święte, notatnik, długopis, śpiwór, strój sportowy.
    Zgłoszenia przyjmujemy na adres email: kolopowolaniowe@gmail.com Więcej informacji na stronie: https://wsdelblag.pl/?page_id=11565
  12. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Gościa Ekstra”. Zachęcam do lektury.

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.

Johann Wolfgang Goethe

 


Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
80 0.043277978897095